Çatı Ustası Tuzla

Çatı Ustası Tuzla

Çatılar binaların en üstte kalan ve her türlü zararlı etmenlerden binaları koruyan yapılardır. Çatı ustası Tuzla‘da soğuktan, sıcaktan, yağmurdan, rüzgardan korunmak istiyorsanız iyi bir çatıya ihtiyacınız var demektir. Binalar için bu derecede önemli olan çatıların doğru ve kaliteli yapılması, çatı tamiri ve çatı bakımının en ideal şekilde gerçekleştirilmesi sadece çatılarınız ömrünü uzatmayacak olabilecek diğer felaketlerinde önüne geçecektir.

Çatı Bölümleri

Çatılar teknik olarak iki ana kısımdan oluşur. Bunlar çatı gövdesi yani taşıyıcı kısım ve çatı kaplamasıdır. Çatıda oluşan sorunlara çözüm üretmeden önce bu iki kısımı ayrı şekilde değerlendirmek gerekir. Çatının gövdesi taşıyacağı yüke direnç gösterebilecek güçte olmadır. Çatının gövdesinin onarımı ya da çatı bakımı yapılırken; çatı eğimi, çatı kaplaması için kullanılan malzemelerin ağırlığı, cinsi gibi bir çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Çatı kaplaması tamirinde ise eskiyen, kırılan malzemeler yenisi ile değiştirilerek sorun giderilmelidir.

Tasarrufa Etkisi

Çatılardan ısı geçisi doğru yapılandırılmayan ya da çatı tamiri, çatı bakımı aksatılan binalarda %30’lara varmaktadır. Bu oran hem sıcak hava hem de soğuk hava için geçerlidir. Örneğin eksikleri olduğu halde çatı tamiri ya da çatı bakımı yapılmamış bir binada kışın eviniz %30’lara varan oranlarda daha soğuk olabilir. Bu da haliyle evinizde uygun sıcaklığa ulaşmanız için ekstra yakıt giderleri anlamına gelmektedir.

Post a comment